Templid Tarvikud Hinnakiri Humal Elektroonika
Humal Templitehas

Isevärvuvad templid

TrodatIsevärvuvad templid koosnevad tavalisest kummitemplist ning mehhanismist, mis templit iga vajutuse järel templipadjale kastab.

Mehanismi materjali järgi jagunevad isevärvuvad templid kolmeks: plastikmehhanismiga Tordat Printy, metall-plastikmehhanismiga Trodat Profiline ja täismetallmehhanismiga Alpo.

Kuigi paljudes valdkondades on isevärvuvad templid oma juhtpositsiooni pidanud loovutama isemärguvatele templitele, on näiteks muudetava kuupäevaga templitest enamus just seda tüüpi.

Templijäljendeid isevärvuvatele ja kummitemplitele valmistatakse kas naturaalkummist või läbipaistvast plastikust.

TrodatKummi eeliseks on oluliselt suurem vastupidavus kasutamisel ning vähenõudlikus hoiutingimuste ja värvide suhtes. Plastiku eeliseks on tema valmistamise lihtsam tehnoloogia.

Kuna mõlemal juhul on vajalikud seadmed isemärguva materjali omadest lihtsamad ja odavamad, on ka templid ise enamasti madalama hinnaga.

Isevärvuvate templite puuduseks on vajadus templipadjale sageli värvi lisada ja patju vahetada. Samuti annavad nad isemärguvate templitega võrreldes tagasihoidlikuma kvaliteediga jäljendit ning tempel kogub kiiremini mustust.

Hinnakiri